Zdarma Váš vlastní lístek do Bradavic při nákupu nad 899 kč!

Zakladatelé Bradavic

Zakladatelé Bradavické školy čar a kouzel

Dnes se podíváme na historii školy čar a kouzel v Bradavicích a na její zakladatele. Bradavice byly založeny před více než tisíci lety čtyřmi významnými čaroději a čarodějkami - Godrikem Nebelvírem, Rowenou z Havrasparu, Helgou z Mrzimoru a Salazarem Zmijozelem. Tyto 4 legendární kouzelníci společně vytvořily největší a nejvýznamnější školu kouzel v celé Británii, Bradavice.

Godrik Nebelvír byl uznávaný pro svou odvahu, statečnost a schopnosti v boji. Jeho hrdinské činy v boji proti temným silám kouzel z něj udělaly legendu a stal se velmi respektovaným čarodějem. Založil kolej Nebelvír, která symbolizovala odvahu, statečnost a chrabrost.

Rowena z Havraspáru byla moudrá a bystrá, měla vynikající intelekt a byla uznávána pro své znalosti. Její kolej, Havraspár, přijímá studenty s velkým intelektem a zájmem o učení. Rowena byla také známá pro své kouzelnické schopnosti v oblasti kouzelných předmětů a artefaktů

Helga z Mrzimoru byla velmi laskavá a milosrdná. Byla uznávána pro své léčitelské znalosti a hlavně svoje kulinářské schopnosti. Mnohé Helginy recepty se vaří v Bradavicích dodnes. Byla to ona, kdo zařídil, aby v Bradavicích vařili domácí skřítkové. Helga založila kolej Mrzimor, ve které vítala všechny obyčejné studenty, kterým pak předávala své znalosti.

Poslední zmíněný Salazar Zmijozel si vytyčil jako hlavní cíl učit pouze čistokrevné čaroděje a čarodějky. Jeho názory byly však v rozporu s ostatními zakladateli 🧙‍♀️🧙‍♂️a nakonec musel odejít ze školy. I přesto, že Zmijozel nezůstal v Bradavicích, jeho myšlenky a zásady zůstaly v obecné paměti.

Po založení školy se zakladatelé rozhodli rozdělit studenty do čtyř kolejí, z nichž každá byla pojmenována po jednom zakladateli. Koleje slouží jako domovy pro studenty a jsou chráněny speciálními kouzly. Po smrti zakladatelů do jednotlivých kolejí školy vybírá nové studenty Moudrý klobouk

A co vy, naši kouzelníci. Do které koleje patříte ? Dejte nám vědět v komentářích!

 

Diskuze (0)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: